E-Scooter Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
KritwnKan
KritwnKan
Scooter Expert
Scooter Expert
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2019
Ηλικία : 36
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
https://escootergreece.forumgreek.com

Κρίτων Κανέβας από Θεσσαλονίκη  Empty Κρίτων Κανέβας από Θεσσαλονίκη

Τετ Μάης 15, 2019 12:50 pm
Λέγομαι Κρίτων Κανέβας  και μένω στη Θεσσαλονίκη όπως και εργάζομαι στο κέντρο της.
Οι ανάγκες της καθημερινότητας με κίνησαν στην επιλογή του ηλεκτρικού πατινιού για την καθημερινή μου μετακίνηση πριν περίπου δύο χρόνια πολύ πριν έρθει η lime στη χώρα μας και γίνει μόδα όλο αυτό. Στην αρχή εγώ όπως και αρκετοί άλλοι χρειαζόταν να ψάχνουμε στις κοινότητες χρηστών του εξωτερικού για να λύσουμε τις απορίες μας.
Οπότε χαίρομαι που έκανα την αρχή μαζί με κάποιους φίλους να ιδρύσουμε αυτό το forum για να υπάρχει μια συνεχής ενημέρωση και κατάρτιση πάνω στο χόμπι, μεταφορικό μέσο μας.
Κάτοχος πρώτα ενός Xiaomi m365 για περίπου εννέα μήνες και 4.000 km έμαθα ότι χρειαζόμουν χρόνο και να πιάνουν τα χέρια μου για να χρησιμοποιώ το πατίνι μου και ότι θα έχω αρκετά αναλώσιμα που θα χρειαστώ. Σκεπτόμενος αυτό είπα να αναβαθμιστώ.
Το μικρόβιο ήδη είχε περάσει τον οργανισμό μου οπότε και αγοράζω ένα Segway Es2 όπου και αναγνώρισα την υπεροχή της ανάρτησης σε πατίνι και φυσικά τη δύναμη χωρίς πειράγματα Firmware και πατέντες. Αφού το καβάλησα για περίπου έξι μήνες είπα να αλλάξω κατηγορία και πήρα ένα E-Flux street 40 με τα υπέροχα 1600watt στο μοτέρ του και την 118.00Mah μπαταρία του με μειονεκτήματα τον όγκο του και το βάρος του όπως και τον χρόνο φόρτισης σχεδόν 10 ώρες και πλεονεκτήματα την απίστευτη αίσθηση της ανάρτησης όπως και την υπερβολική δύναμη του τα φαρδιά λάστιχα και τα δύο δισκόφρενα του δεν κατάφερε όμως να με κερδίσει.
Και κατέληξα στον τωρινό μου σύντροφο ένα Speedway mini 4 pro της Minimotors που κάλυψε όλες τις ανάγκες μου σαν χρήστης τόσο σε δύναμη, αυτονομία, ταχύτητα, οδική συμπεριφορά και ανταπόκριση του γκαζιού, η άνεσή του στις ανηφόρες που έχω καθημερινά με μοναδικό αρνητικό του τα φρένα του για την ταχύτητα που μπορεί να αναπτύξει με έκαναν να το θεωρώ την καλύτερη επιλογή για την καθημερινότητα μου.
Θα χαρώ να γνωριστούμε όλοι να ανταλλάξουμε απόψεις να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον με τις γνώσεις και τις ιδέες μας να φτιάξουμε μία παρέα ώστε να μοιραζόμαστε τις στιγμές μας για αυτό που αγαπάμε.
Πάντα όρθιοι με κράνος και φορτισμένες μπαταρίες .

Καλές βόλτες
Κρίτων Κανέβας
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης